اول ایمنی، بعد کار

ابزار های لایف لاین

انواع ابزار های مورد نیاز یک سیستم لایف لاین را میتوانید در تصویر پایین مشاهده و به صفحه آن محصول مراجعه کنید.

کارکردن در ارتفاعات بالا، نیازمند یکسری تجهیزات و امکاناتی است که به پیشگیری از سقوط کمک کند. لایف لاین، یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که به حفظ جان افراد کمک می کند. طناب لایف لاین، به فردی که در ارتفاع کار می کند کمک می کند تا ترسی از افتادن و سر خوردن نداشته باشد و اگر در صورت یک درصد این اتفاق افتاد، به زمین برخورد نکند و در هوا معلق بماند. چنین طناب ها استحکام زیادی دارند و وزن افراد را به خوبی تحمل می کنند.

لایف لاین چیست؟

لایف لاین (lifeline) از طناب ها و یا کابل های عمودی و یا افقی ساخته شده است به گونه ای که به بدن فرد متصل می شود و تمامی ایمنی های لازم را انجام می دهد. این محصول در انواع مختلفی تولید می شوند که شامل موارد زیر می باشد :

 • لایف لاین ثابت و متحرک
 • لایف لاین عمودی و افقی
 • لایف لاین تک نفره و چند نفره
 • لایف لاین ساده یا ترکیبی

به عنوان مثال لایف لاین های افقی برای کسانی که روی بام، سطح شیب دار و یا اسکلت ساختمان ها کار می کنند، مناسب است. همچنین کسانی که در دکل های مخابراتی، دکل برق، توربین بادی، دکل نفتی و ... مشغول به کار هستند خرید لایف لاین و استفاده از آن توصیه می شود.

مهم ترین مزایای طناب لایف لاین

طناب های لایف لاین، می توانند ایمنی افراد را تا حد زیادی بالا ببرند. در شرایط که امکان سقوط فرد وجود دارد، این وسیله از سقوط حتمی جلوگیری می کند. اگر به مدت طولانی در ارتفاع مشغول به کار خواهید بود، باید از نمونه های دائمی این مدل از طناب ها استفاده کنید. درست است؛ لایف لاین در دو نوع دائم و موقت نیز وجود دارد؛ و مدل های موقت آن برای زمانی مناسب است که یک جا به جایی سریع دارین؛ اما در ادامه مزیت های دیگر لایف لاین ها را به شما معرفی می کنیم :

 • کاهش مسافت سقوط
 • جذب انرژی بسیار بالا برا کاهش ضربه های وارد شده
 • ایمنی بسیار بالا
 • عدم آسب به سازه
 • صرفه جویی در وقت و هزینه

خرید و قیمت لایف لاین ها چقدر است؟

پیش از خرید آنلاین لایف لاین، باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. از جمله مهم ترین نکات آن این است که باید نوع نیاز و میزان کاربرد خود را در نظر داشته باشید. به سراغ خرید یک محصول باکیفیت بروید، که یک برند معروف و معتبر آن را تهیه کرده باشد. در نظر داشته باشید که این محصولات در انواع مدل های مختلفی تولید می شود و هر کدام از آنها قیمت متفاوتی دارد. اما قیمت لایف لاین نیز به جنس، میزان مرغوب بودن ماده اولیه، شرکت سازنده و مدل آن بستگی دارد. از سوی دیگر اگر شما قصد خرید تکی و یا عمده این محصول را دارید، باید بدانید که این موضوع نیز در قیمت آن تاثیرگزار است.

ابزارهای اولیه مورد نیاز برای لایف لاین :

 • سیم بکسل با آلیاژهای مختلف از جنس گالوانیزه مغزفولادی یا استیل
 • قلاب دینام به اندازه مختلف
 • شکل در تناژهای مختلف با توجه به نوع و اندازه
 • کرپی در اندازه مورد نیاز
 • گوشواره در اندازه مورد نیاز
 • آشنایی با انواع لایف لاین ها

لایف لاین های انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها برای یک شرایط خاص استفاده می شوند و یا کاربردها متفاوتی دارند. هر کدام از لایف لاین ها ایمنی افراد را در ارتفاعات بالا تضمین می کنند. در ادامه این بخش از سایت کپسول هر کدام از آنها را به شما معرفی می کنیم.

 • لایف لاین عمودی : برای جلوگیری از سقوط برای کار در ارتفاع های عمودی با استفاده از طناب ها و یا کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • لایف لاین افقی : ایجاد ایمنی در کارها ارتفاعی افقی برای حرکت افراد با کابل ها و یا ریل های افقی است.
 • لایف لاین موقت و یا متحرک : این مدل های از لایف لاین ها برای کارهای موقتی است که در ارتفاع ها انجام می شود. یا برای کارهایی استفاده می شود که امکان نصب لایف لاین ثابت وجود دارد.

نکات مهم استفاده از لایف لاین ها که حتما باید بدانید!

 1. برای استفاده ایمن تر از لایف لاین ها باید به نکات زیر توجه کنید.
 2. تمامی افراد باید در رابطه با استفاده درست از لایف لاین ها آموزش دیده باشند.
 3. پیش از استفاده باید تجهیزات لایف لاین به درستی بررسی و بازبینی شود تا هیچگونه مشکل ترک و زدگی در آن وجود نداشته باشد.
 4. تجهیزات باید به صورت دوره ای تعمیر و نگهدای شوند تا سلامت و کارایی آنها تضمین شود.
 5. لایف لاین ها با توجه به نوع کاربرد باید بصورت صحیح انتخاب شوند و سپس مراحل ساخت و نصب آنها صورت گیرد.
 6. تمامی کسانی که در ارتفاع مشغول به کار هستند باید از تور نجات، کیسه شنی، چمدان های مخصوص و دیگر تجهیزات ایمنی استفاده کنند.
 7. در هنگام نصب لایف لاین ها باید به تمامی دستورالعمل ها و نقشه ها دقت کنید.
 8. تجهیزات لایف لاین ها اگر معیوب باشد نباید استفاده شود.
 9. در هنگام انجام کار، باید کارگران یک بخشی از مساحت را کاور کنند و سپس از حرکات نادرست پرهیز کنند.

خرید لایف لاین مورد اطمینان و باکیفیت از کپسول

با خرید لایف لاین از شرکت تجهیزات کپسول می توانید یک تجربه ایمن از خرید خود داشته باشید. این سایت با داشتن چندین سال تجربه در زمینه تجهیزات کار در ارتفاع توانسته است به عنوان یکی از معتبرترین شرکت ها در این زمینه معرفی شود. برای خرید لایف لاین می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری :

در زمینه تجهیزات ایمنی لایف لاین ها در دو دسته افقی و عمودی قرار می گیرند. لایف لاین ها افقی برای حفاظت از کارگران به صورت گروهی مناسب است. در صورتی که لایف لاین های عمودی برای کارهای تک نفره مناسب هستند. خرید لایف لاین برای کار در ارتفاع ضروری است و هیچگاه نباید از کیفیت آنها غافل شوید. با خرید اینترنتی لایف لاین از فروشگاه کپسول سیفتی دیگران از بابت قیمت و کیفیت نگرانی نداشته باشید.

ابزار لایف لاین

محصولات لایف لاین

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.